Ontogenetyczny system wszystkich tzw. „chorób”
Analizując pochodzenie histologiczne organów dr Hamer odkrył, że w procesie ewolucji, poszczególne organy wykształciły się z trzech listków zarodkowych – endodermy, mezodermy oraz ektodermy. Oznacza to, że każda tkanka „ma swoją historię”. Ta historia determinuje funkcjonalne wykorzystanie tkanki oraz mechanizm jej reakcji podczas Sensownego Biologicznego Programu Natury. Podział ten – niezwykle ważny w poznawaniu i rozumieniu Praw Natury – wydaje się na początku skomplikowany, ale jest bardzo sensowny i logiczny.
Z najstarszego listka zarodkowego (endodermy) wykształciły się organy odpowiedzialne za podstawowe funkcje życiowe – pobieranie pokarmu, trawienie, wydalanie, oddychanie, rozmnażanie. Z punktu widzenia organizmów pierwotnych te funkcje były najistotniejsze.
Ze środkowego listka zarodkowego (mezodermy) wykształciły się organy odpowiedzialne za poruszanie się, zwinność, ochronę przed atakiem ( błony otaczające organy wewnętrzne).
Z najmłodszego listka zarodkowego (ektodermy) powstały organy odpowiedzialne za zmysłowy odbiór otoczenia (narządy zmysłów, naczynia krwionośne, zewnętrzne narządy rodne, pęcherz, zęby, skóra).
Jeśli więc życie postawi nas np. w sytuacji, gdy czujemy się przez kogoś bardzo zranieni, zaatakowani, można spodziewać się zmian w narządach, za które odpowiedzialna jest mezoderma, zatem: układ kostny, serce, naczynia krwionośne, krew, limfa, śledziona, nerki, gruczoły wydzielania wewnętrznego.
W trakcie tego rozwoju ewolucyjnego powstawały też poszczególne części mózgu, jest ich 4, ale sterują one organami wg następującego schematu:
- dwie najstarsze części mózgu (MÓZG ARCHAICZNY) odpowiedzialne są za organy, w których następuje przyrost guzów w fazie aktywnej konfliktu
- dwie „młodsze” części mózgu (MÓZG NOWY) odpowiedzialne są za organy, w których podczas aktywności konfliktu następuje zanik/martwica komórek.
Mózg | Część mózgu | Faza aktywna | Faza zdrowienia |
Mózg archaiczny | Pień mózgu Móżdżek | Przyrost komórek, wzrost guza | Redukcja guza / otorbienie guza |
Mózg nowy | Łożysko nowego mózgu Kora mózgowa | Zanik / martwica komórek | Wypełnienie ubytków nowo powstającymi komórkami |
Z powyższego podziału wynikają cztery podstawowe rodzaje konfliktów.
- Konflikt archaiczny, życiowy – lęk o życie.
- Konflikt związany z ochroną, spodziewanym atakiem, poczuciem splamienia a także walka o przetrwanie gatunku
- Konflikt związany z niskim poczuciem własnej wartości lub jej brakiem,
- Konflikty intelektualne, dotyczące kontaktów ze światem zewnętrznym, seksualność.
Wiedza ta jest bardzo ważna, gdyż ukazuje zależność umiejscowienia choroby w danym narządzie od rodzaju konfliktu. Nic dziwnego, jeżeli weźmie się pod uwagę, że Nowa Medycyna bazuje na teorii rozwoju ewolucyjnego.
Ten blog to dla mnie nie tylko miejsce, w którym mogę znaleźć wartościową wiedzę, ale także źródło inspiracji i motywacji! Jestem wdzięczny za każdy przemyślany artykuł i cieszę się, że mogę tu regularnie wracać.