
Jama ustna w Totalnej Bilogii
Dziś zajmiemy się górnym odcinkiem układu pokarmowego. Jak pisałam w poprzednim artykule zaburzenia w układzie pokarmowym sygnalizują nam problemy związane z symbolicznym lub dosłownym „kęsem”.
Układ pokarmowy odpowiada za zaspokajanie podstawowych funkcji życiowych czyli – odżywianie, wchłanianie pokarmu. Bez tego nie przeżyjemy.
W przypadku górnego odcinka mówimy o schwytaniu, utrzymaniu, rozgryzieniu, przełknięciu kęsa. Im wyżej odcinka przewodu pokarmowego tym świeższe konflikty odpowiadają za objawy.
Możliwe konflikty –
- Usta – chwytanie kęsa, mówienie, całowanie ( np. gdy coś mówię, nikt mnie nie słucha. Nikt nie słyszy moich słów i nie zwraca na nie uwagi”, „moje słowa są nic niewarte”, „chciałbym złapać kęs, ale jest za duży”, konflikt niechcianego kontaktu związanego z ustami np. niechciany pocałunek, piję w restauracji i obawiam się, że szklanka jest niedomyta.
- Zęby to dość złożony temat, który nadaje się do odrębnego rozpatrzenia. Każdy ząb ma swój odpowiednik w postaci przodków (rodzice, dziadkowie itd.) , a także połączenie z poszczególnymi organami ( kłania się medycyna chińska) Zęby to też atak, odstraszenie przeciwnika. Siekacze – odgryzanie kęsa ,kły –rozrywanie kęsa, przedtrzonowce i trzonowce –rozcieranie, miażdżenie, rozgryzanie kęsa. „Połamię sobie na tym zęby”, „nie mogę tego rozgryźć” , „nie wolno mi kogoś ugryźć (dociąć mu, zaatakować)”
- Gardło – „Nie mogę tego schwycić, przyswoić” ale także niezdolność do wypowiedzenia tego, co osoba chciałaby powiedzieć szefowi, nauczycielowi, ojcu, matce, itp. (słowa grzęzną w gardle) , „stres powstrzymywany, zduszony w gardle”
- Przełyk – strach i konflikt związany z jedzeniem, np. kiedy nie możemy przełknąć pokarmu w obawie, że nam zaszkodzi, „nie wolno skorzystać z kęsa, który połknąłem”, „nic się nie może zmarnować, trzeba zjeść do końca”, „chcę, a jednocześnie nie chcę połknąć tego kęsa”, nie mogę czegoś połknąć, złapać, jestem bezsilny”. „Nie mogę tego utrzymać, złapałam ale mi uciekło”
- Migdałki – konflikt niemożności przełknięcia kęsa coś, czego nie chcemy lub zostaje nam narzucone, „muszę powstrzymać słowa, nie mogę niczego wyrazić” , konflikt niepewności dotyczącej przełknięcia kęsa ( np. złapałem swój kęs, boję się, że może mi uciec). Strach przed utratą części kęsa (np. boję się, że przez swój błąd stracę premię).
Podałam tu kilka przykładów, które mogą być przyczyną dolegliwości. Ważne są nasze subiektywne odczucia oraz słowa jakich używamy opisując nasze emocje. Przy czym istotna jest tu nasza szczerość wobec siebie i swoich emocji. Czy potrafię się przyznać do tego, że się boję, że źle myślę o sobie, że czuję się niezdolny do stawiania granic? Gdy mamy dobry kontakt ze swoimi emocjami i swoim ciałem to dużo łatwiej nam przyjdzie zrozumienie i akceptacja, a co za tym idzie wyzdrowienie. Świadomość dlaczego mamy te objawy, skąd one wynikają i wzięcie odpowiedzialności za swoje reakcje jest pierwszym krokiem do szybkiego powrotu do zdrowia.
Jeśli szukasz pomocy w zrozumieniu swoich dolegliwości, zapraszam do gabinetu Między Myślami w Wilczycach pod Wrocławiem. Prowadzę konsultacje indywidualne ( również online), oraz sesje Radykalnego Wybaczania. Poza tym opracowałam swój program, obejmujący kolejne etapy w procesie transformacji. Krok po kroku pokazuję jak możemy wyjść z roli ofiary i biorąc ster w swoje ręce, zmienić swoje życie.
Zapraszam też do skorzystania z kapsuły balansującej, w której mamy możliwość spotykania się ze sobą i utulenia swoich traum.
W moim gabinecie można też skorzystać z inhalacji wodorem oraz częstotliwości fal terahercowych. Zadzwoń i zapytaj o wolne terminy 660 697 029
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przyczyny chorób zapraszam na bloga
foto by pvproductions (freepik.com)