Gabinet masażu i naturoterapii

ul. Ptasia 32/LU, 50-213 Wrocław

 Mariola Kinal  502 392 974
 

Masaż energetyczno-relaksacyjny

Masaż kamieniami wulkanicznymi

Masaż twarzy, szyi i dekoltu

Masaż i akupresura stóp

Masaż głowy, karku i ramion

Masaż gorącymi stemplami

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Peeling oczyszczający całego ciała

Sauna infrared

 

Polecam!  Cudowna, niepowtarzalna atmosfera, poczucie zaopiekowania, naturalne kosmetyki i bogata oferta!
 

 

Osteopata – Rehabilitacja niemowląt, dzieci i dorosłych

Monika Szczepaniak

Współpracuję z Instytutem Upledgera w USA jako jedna z przedstawicieli Terapii Cranio-Sacralnej Instytutu w Polsce. Jestem członkinią Sekcji Niewidomych masażystów i Fizjoterapeutów.

Moja praca od zawsze była wielką pasją, a od kiedy mam styczność z osteopatią pasja nabrała większego znaczenia, jest silniejsza. Dzięki osteopatii mam możliwość poznania przyczyn powstawania problemów u moich pacjentów, co powoduje u mnie uśmiech, bo wiem jak im pomóc.

ul. Imbirowa 1b, 5-080 Kąty Wrocławskie, tel. 881 313 372      e-mail: kontakt@gabinet-zdrowia.pl

http://gabinet-zdrowia.pl/           

Marta Antoszczyk 

mgr fizjoterapii 

Certyfikowany terapeuta czaszkowo krzyżowy 

Tel. 509 621 929
 
Moje spojrzenie na człowieka ukształtowało wielu zagranicznych oraz polskich specjalistów z zakresu fizjoterapii, osteopatii, psychosomatyki oraz pracy z emocjami/traumami. Największy wpływ na moje podejście do pracy strukturalnej z pacjentem ma Wojciech Cackowski I jego spojrzenie na ciało w wymiarze 3D. Kolejną osobą był Andrzej Rakowski, który pokazał jak ważna w procesie skutecznej terapii zmian w ciele jest psychika człowieka. Ci dwaj Panowie pokazali mi drogę do łączenia ciała i emocji w jedność. Oprócz typowo strukturalnej pracy z ciałem duża część mojej terapii z pacjentem to praca z układem nerwowym. To on – jak system w komputerze – zawiaduje wszystkimi procesami w naszym ciele, niezależnie czy tego chcemy, czy nie. Ta część człowieka jest fascynująca, a zmiany jakie potrafią zajść w ciele po jednej terapii – niesamowite.I tak właśnie zrodziła się moja pierwsza miłość do terapii czaszkowo krzyżowej w podejściu biodynamicznym .
W 2013 roku,gdy zaczęłam kurs nie miałam świadomości jak piękne „narzędzie” do terapii całościowej właśnie nabywam. Przez lata praktyki dostawałam feedback od pacjentów, jak ich życie się zmieniło – nawet takich którzy przychodzili z typowo strukturalnymi procesami. Ale ciało ma swoją mądrość, one wie dlaczego boli dana struktura. Wtedy jeszcze nie wiedziałam jak bardzo przewlekły ból, np. kręgosłupa jest ściśle powiązany z emocjami… Wtedy pojawił się wyżej wspomniany Andrzej Rakowski i łączenie ciała plus emocji jak kropek w kolorowance- tutaj odezwało się i moje ciało i JEGO mądrość… Moje różne dolegliwości w ciele popchnęły mnie w kierunku Totalnej Biologii i to był strzał w dziesiątkę. Połączenie tych dwóch metod w pracy z przewlekłym bólem, traumą, czy nieznanym podłożem chorób świetnie się uzupełnia.
Od 2020 roku jestem asystentem w Europejskim Centrum Terapii we Wrocławiu, na ścieżce nauczycielskiej. Towarzyszenie studentom w trakcie ich nauki cranio oraz ich procesach to wielki zaszczyt. 

 

Terapia czaszkowo krzyżowa
w podejściu biodynamicznym to nieinwazyjna terapia, która przywraca naturalne procesy regeneracji organizmu. Przyczynia się także do uwalniania traum, które nabywamy w trakcie naszego życia. Jest to bardzo delikatna forma terapii manualnej, podczas której pacjent wchodzi w bardzo głęboki stan odprężenia. Bardzo leciutki dotyk terapeuty uruchamia w ciele pacjenta naturalne mechanizmy do odtworzenia prawidłowego rytm czaszkowo krzyżowego. Poprzez działania terapeuty dochodzi do rozluźnienia napięć w obrębie czaszki, jak np. opony twardej, której napięcie może mieć bezpośrednie przełożenie na takie schorzenia jak zez, zaburzenia widzenia, słuchu, skolioza, problemy hormonalne. Należy też pamiętać, że organizm sam podejmuje decyzję, gdzie zachodzi proces leczenia i co jest priorytetem podczas wizyty. Odczuwalnym efektem natychmiast po terapii jest stan głębokiego rozluźnienia, czasem „lekkiej” głowy. Uruchomione mechanizmy samo naprawy organizmu odczuwalne są jeszcze przez 48h od zakończenia zabiegu.

Kosmetyka ciała i twarzy, Masaże, Manicure, Pecicure

Ul. Śniadeckich 51, 51-504 Wrocław

tel. 669 743 678

Kliknij tutaj, aby wygodnie zarezerwować kolejną wizytę, gdziekolwiek jesteś. serafingabinetkosmetyczny.booksy.com

Oprócz pielęgnacji kosmetycznej ciała zajmuję się także masażami, w których ciało traktowane jest jako Sacrum. Z należytym szacunkiem podchodzę do Niego by odkryć to co jest w nim zapisane. To co sam właściciel ciała do tej pory o nim nie wiedział, a chciałbym się dowiedzieć po to by lepiej funkcjonować, by zrozumieć samego siebie.